Troels og Clarissa kiggede forbi Ebeltoft

At ferierne i Tyskland og Danmark er forskudt, er lidt træls. Men vi fik da heldigveis et døgn sammen, ud af den uge som Troels og familien var i DK. Solen sænkede sig ned over vigen ved Ebeltoft, mens vi sad 11 mand ved langbord i solnedgangen. Ikke dårligt. Og jeg var snublende tæt på at knække Mánis påstand om, at jeg ikke slår ham i minigolf resten af mit liv. Sandslotte. Gåture. Havadning. Malten – altid malten. Og fællesskabsfestival. Så jo, det var gode timer – og bedstemor fik set hele sit kyller.

2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft2025 - September - Tur til Ebeltoft

- 1 kommentar til Troels og Clarissa kiggede forbi Ebeltoft

Én kommentar til “Troels og Clarissa kiggede forbi Ebeltoft”

  1. Så dejligt at se og nyde samvær med mine 2sønner skønne svigerdøtre , 5børnebørn , jeg er utrolig taknemlig for jeres besøg i EB ! Det kan jeg leve højt på hele vinteren ! AF HJERTET TAK !

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Discover more from emtekaer.dk

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading